لغزیدن تصویر سریال پروژه سریالی مدیریت

لغزیدن: تصویر سریال پروژه سریالی مدیریت برنامه تصویری مدیریت تلویزیون تلویزیون مهران مدیری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بازگشت سلاطین کمدی

روز گذشته تمام کسانی که به صفحه شخصی امیرمهدی ژوله، یکی از نویسندگان مشهور برنامه های کمدی تلویزیون، سر زده بودند، از دیدن تصویر بارگذاری شده است ای که شماری ا

بازگشت سلاطین کمدی

بازگشت سلاطین کمدی

عبارات مهم : تصویر

روز گذشته تمام کسانی که به صفحه شخصی امیرمهدی ژوله، یکی از نویسندگان مشهور برنامه های کمدی تلویزیون، سر زده بودند، از دیدن تصویر بارگذاری شده است ای که شماری از بزرگترین و معتبرترین اشخاص وادی طنز تلویزیون را در کنار هم نشان می داد، شگفت زده شدند. صورت هایی چون مهران مدیری، پیمان و مهراب قاسم خانی، ژوله و سیامک انصاری؛ که شاید تا همین دو، سه روز پیش تصور ایستادن تصادفی چندتاشان در یک قاب هم سخت بود، چه رسد به این که لبخند به لب، به دوربین زل بزنند و در پایین صفحه هم امیرمهدی ژوله با جمله جالب «خبر آمد خبری در راه است» نوید اتفاقات تازه ای را در این بین داده باشد.

برای مخاطبان پروپاقرص اینترنت که روزشان را با حواشی و شایعات مجازی و حقیقی بازیگران و صورت های معروف سر می کنند، تصویر کمدین ها در کنار هم می توانست به آخر اختلافات و همکاری مجدد این هنرمندان، به خاص مهران مدیری با پیمان قاسم خانی تعبیر شود. اختلافاتی که در تمام سال های اخیر، چندباری تا ایستگاه نهایی حل شدن و به اصطلاح آشتی هم پیش رفته بود، ولی ظاهرا اختلافاتی که میان مدیری و برادران قاسم خانی وجود داشت، پررنگ تر از آن بود که بشود با چندینه تصویر و نقل قول از رفقای یکسان به فراموشی سپرد. جهت همین هم بود که انتشار تصویر دسته جمعی این بازیگران و صورت های معروف کنار هم ابتدا با تصویر العمل هایی حاکی از بی اعتمادی مواجه شد. ولی در ادامه هنگامی که مهراب قاسم خانی هم این تصویر را انتشار داده است و البته صفحه رسمی دورهمی در اینستاگرام نیز از اعلام خبرهای تازه در آینده خبر داد، معلوم شد که واقعا خبرهایی در راه است!‍

داستان یک همکاری
دوران همکاری مهران مدیری و قاسم خانی ها، دوران پرباری بود. بعدها قاسم خانی این دوره را چنین توصیف کرد: ما دیالوگ ها را می نوشتیم و خودمان می خندیدیم. بعد مهران دوربین را می گذاشت، بازیگرها را هدایت می کرد و آنها بازی می کردند و نتیجه خیلی دیوانه وارتر از نوشته از کار درمی آمد. مهران مدیری به عنوان کارگردان و بازیگران مجموعه چیزی به کار اضافه می کردند که من احساس می کردم نتیجه خیلی بهتر شده است هست. وقت ساخت پاورچین و شب های برره عالی ترین دوران کاری من بود و سریال هایی ساخته شد که بعد از آن هیچ وقت تکرار نشد. ما سر پاورچین دستمان خیلی بازتر بود و در شب های برره دستمان بسته و بسته تر شد.

در پاورچین خیلی از شوخی ها سمبلیک بود، از انواع شوخی های سیاسی تا شوخی های نیمه جنسی، ولی در شب های برره چهارچشمی مراقب مان بودند و اخطارهای زیادی به ما دادند. برخوردهای ناظران کیفی خیلی خوب و محترمانه بود و ما هم با آنها تعامل می کردیم. شب های برره زیاد دچار سانسور نشد و اگر سانسوری اعمال می شد در پخش بود، ولی هنگامی که کمی جلوتر رفتیم، ماجرا حساس شد و در باغ مظفر علنا از ما درخواست کردند یک کار بی خاصیت تحویل بدهیم. ما هم همین کار را کردیم ولی باز هم تعابیر غریبی از آن برداشت شد. از راحت ترین حرف ها برداشت هایی می شد که مطلقا منظور ما نبود.

پیمان قاسم خانی راز موفقیت ارزش را هم برملا کرده بود: عالی ترین شوخی هایی که من نوشته ام، مهران اجرا و آن را بهتر کرده هست. مهران شوخی هایی که ما می نوشتیم را زیاد و بهتر می کرد و ما هر دو با هم داشتیم رشد می کردیم، ولی فضای ذهنی فانتزی که او دارد و هر لحظه یک فاصله گذاری که در اکثر کارهایش با تماشاگر وجود دارد، سبکی نیست که من بخواهم دنبال کنم. گاهی اوقات جالب است مثل شب های برره و پاورچین ولی یک وقت هایی من کار رئال تر را می پسندم. مهران مدیری در فضای خاص خودش با متن خوب بی رقیب بود.

داستان یک سقوط
سال هاست در محافل رسمی و غیررسمی رسانه ای و هنری گفته می شود دوران اوج مهران مدیری به عنوان تک صورت کمدی تلویزیون کشور عزیزمان ایران سپری شده است و نقطه شروع این ناکامی را جدایی کاری مهران مدیری از برادران قاسم خانی و به خصوص پیمان قاسم خانی عنوان می کنند. در تمام این سال ها، یعنی بعد از جدایی مدیری از برادران قاسم خانی، آثار مدیری بیش از سایه هایی از دوران اوج این هنرمند نبوده اند. کارهایی چون قهوه تلخ، ویلای من، عطسه، شوخی کردم، در حاشیه و دورهمی؛ که در قیاس با دستاوردهای یکسان مدیری – قاسم خانی چون پاورچین، نقطه چین، باغ مظفر، شب های برره و مرد هزارچهره کاریکاتورهایی بیش نبودند.

جالب این که از این رو بود که انتشار تصویر مدیری در کنار برادران قاسم خانی می توانست خبری خوش جهت هواداران مدیری هم قلمداد شود. خبری خوش جهت هر آن کسی که دل در گرو کمدی تلویزیونی کشور عزیزمان ایران داشت. خبری خوش که نوید اوجی دوباره در کارنامه مهران مدیری را می داد و حداقل این که از برطرف اختلاف نظرها و حتی همکاری یکسان حکایت داشت.

داستان صعود
وقتی این تصویر را در کنار وعده های اخیر مرتضی میرباقری، معاون سیما قرار می دهیم که همین دیروز به ایسنا از ساخت سریال طنز ۹۰ قسمتی مهران مدیری گفت، می توان امیدوار بود که شایعات واقعیت داشته و قرار است بعد از مرد هزارچهره که آخرین همکاری پیمان قاسم خانی با مهران مدیری بود، این دو یک بار دیگر در کنار هم سریالی موفق را به سامان برسانند. البته میرباقری نامی از عوامل کار نیاورد و فقط و فقط به گفتن این توصیه بسنده کرد که این مجموعه در حال نگارش هست. ولی کیست که نداند در سینما و تلویزیون پرحاشیه کشور عزیزمان ایران هیچ گاه انتشار چنین تصویری نمی تواند بی علت و یک بارگی باشد. درواقع به سیاق آن دزدی که ادعا کرده بود صدای سازش فردا صبح بلند خواهد شد، می شود گفت صدای این تصویر هم بعدها بلند خواهد شد.

وعده های مدیر تلویزیون
مرتضی میرباقری از جام جهانی، حضور گلزار در تلویزیون و سریال تازه مهران مدیری گفت

در ماه های اخیر صداوسیما با انبوهی از حواشی و جنجال درگیر بوده هست. انتشار صحبت های روز گذشته معاون سیما راجع به بروزترین اتفاقات و فعل و انفعال های صداوسیما بسیاری از مسائلی را که در چند وقت اخیر در غبار مانده و تبدیل به سوالاتی بی پاسخ جهت مخاطبان رسانه ملی شده است بود، از سایه برون آورد. پرسشها و مواردی مانند آخرین وضع خرید بازی های جام جهانی، مجری شدن محمدرضا گلزار، ساخت سریال ۹۰قسمتی مهران مدیری، آخرین وضع ساخت برنامه هفت و نیز جوان گرایی در تلویزیون و دوری از بی ثباتی مدیریتی…؛ که همه اینها در این چند وقت اخیر حواشی و شایعاتی را موجب شده است بودند.

مسئله دار شدن روند خرید بازی های جام جهانی: بازی های جام جهانی صد درصد در کشور عزیزمان ایران به عالی ترین نحو پخش می شود و ما دغدغه ای جهت پخش بازی های جام جهانی نداریم.

برنامه هفت: هفت جزو برنامه های شبکه سه سیماست و از نظر ما محدودیتی جهت اجرای هفت نیست. علی القاعده با عوض کردن مدیریتی که ایجاد شد، تمهیدات فراهم شده است است هر زمانی که تشخیص بدهند برنامه هفت شروعخواهد شد.

لزوم دوری از غم در ایام رمضان: در ارتباط با پخش سریال ها در این ایام تنظیمات مان بر این اساس بوده است که فضای سریال های مان با یکدیگر همخوانی نداشته باشد و عوض کردن سریال پدر نیز براساس همین رویکرد بود. ما در ایام رمضان به علت این که مصادف با ۱۴ و ۱۵ خرداد خواهیم بود واقعا دیگر نمی توانستیم سریال طنز خالص داشته باشیم؛ سال آینده نیز نمی توانیم داشته باشیم.

خاص برنامه جام جهانی تلویزیون: این برنامه که به وسیله عادل فردوسی پور ساخته می شود، شاهکار هست. اگر استودیو فردوسی پور را ببینید شاهکاری را انجام می دهد که تا یک ماه دیگر شما این خوش حالی را از این شبکه به وضوح خواهید دید.

برنامه تازه شبکه سه با اجرای محمدرضا گلزار: درحال حاضر فروغی مدیر شبکه سه سیما کاری را با حضور محمدرضا گلزار انجام می دهند که جزییات آن در آینده اعلام می شود.

بازگشت مهران مدیری به تلویزیون: مهران مدیری با یک سریال ۹۰ شبی برمی گردد. با او که علاقه مند به ساخت سریالی بعد از دورهمی بود مذاکراتی انجام شده است است و متون آن درحال نگارش هست. مسئولیت این کار نیز برعهده سیما فیلم است.

درباره سریال تازه مهران مدیری چه می دانیم؟
سریال نودشبی که مرتضی میرباقری، معاون سیما وعده تولیدش را داد و بعد هم به وسیله خود مهران مدیری مورد تأیید قرار گرفت، مجموعه ای است که گفته می شود بارها و بارها در تمام این سال ها صحبت تولیدش تحت عنوان برره ٢ به میان آمده؛ ولی این پروژه هیچ گاه موفق به گذراندن موانع موجود در پیش پایش نشده هست. یکی از نویسندگان این طرح که مایل به ذکر نامش در این گزارش نبود به «شهروند» می گوید که نقطه شروع این پروژه نود شبی صحبت هایی بوده که میان مهران مدیری و دکتر کرمی مدیر سیمافیلم به میان آمده و درنهایت به این مجموعه ختم شده است است.

مجموعه ای که قرار است تحت عنوان برره ٢ ساخته شود. البته همه چیز درحال حاضر در مرحله طرح است و باید دید نویسندگان بعد از ارایه طرح اولیه در چه زمانی خواهند توانست پروژه را به جایی برسانند که بشود روی تولیدش برنامه ریزی کرد. این نویسنده با اشاره به این که دکتر کرمی که پیشتر به عنوان مدیر شبکه نسیم در ساخته شدن دورهمی و خندوانه هم نقش موثری داشته، یکی از مدیرانی است که هر لحظه در کارنامه اش پای پروژه های بلندپروازانه ایستاده و بنابراین اگر قرار باشد این سریال در جایی ساخته شود، شاید نتوان مدیر و حامی بهتر از دکتر کرمی جهت پروژه تازه مهران مدیری پیدا کرد.

شنیده ها حاکی از این است که شرکت های سرمایه گذاری اول مارکت و شرکت سرمایه گذاری اول سازان حامیان این مجموعه نودشبی خواهند بود. سریالی که با توجه به نام ها و اسپانسرهایی که ردیف کرده با توپ پر می آید تا در سرنوشت افول تلویزیون برگ برنده رسانه ملی جهت بازگرداندن تماشاگرانی باشد که در مسابقه تلویزیون و ماهواره پای برنامه های بشقاب های غیرمجاز نشسته اند. باید دید نتیجه کار در آخر چه خواهد شد. امروز رابطه مدیری و قاسم خانی تفاوت عمده ای با دوران برره و پاورچین دارد. در توضیح زیاد باید گفت جایگاه پیمان قاسم خانی امروز با جایگاهش در دوره ١٠ سال پیش متفاوت است.

او در این سال ها فیلمش را ساخته و اتفاقا علی رغم مدیری که دوران ناکامی را در این ده سال تجربه کرده، پیمان قاسم خانی در این دوره با موفقیت دمخور بوده هست. در سینما هم که آینده فیلمنامه هایش را دیده ایم و البته فیلمش را؛ که حداقل در قیاس با فیلم اول مهران مدیری موفقیت های بیشتری به دست آورده هست. حال باید دید دو هنرمند با چنین جایگاه هایی آیا قادر به یک همکاری آرام و بی سروصدا خواهند بود؟

ژوله و مهراب قاسم خانی پاسخ می دهند
بله؛ خبری در راه است

بازگشت سلاطین کمدی

اما آیا واقعا قرار است سریال یا برنامه ای با چنین گروهی ساخته شود؟ آیا واقعا همان گونه که ژوله می گوید خبری در راه است؟ این خبر خوب چه می تواند باشد؟

امیرمهدی ژوله در پاسخ به این پرسش ها می گوید: «در رابطه با این تصویر نمی توانم صحبتی کنم. آیا که اگر مورد نیاز بود توضیحات بیشتری در این زمینه ارایه می شد. زمانی که ما در این حد اطلاعات می دهیم، قرار است به همان اندازه اطلاعات را ارایه دهیم. زمانی که تصویر های بدون توضیح منتشر می کنیم به این معناست که توضیحی هم ارایه نمی دهیم.»

اما ناصر قدیر کاشانی در کپشن تصویر نوشته: «پروژه تازه در راه است.»

مهراب قاسم خانی در توضیح این تصویر به «شهروند» می گوید: «عکس، یک تصویر دوستانه بود که با جمع شدن ما بعد از مدت ها، تصویری گرفتیم. بله، دوستان درحال حاضر مشغول اجرای پروژه ای هستند، البته به خاطر ازدیاد کار همراهی ارزش نمی کنم و خودم مشغول کار دیگری هستم. کپشن امیرمهدی ژوله هم زیاد طنز هست. ولی ممکن است در مورد پروژه ای باشد که درحال حاضر روی آن کار می کنند. همچنین اگر دوستان مورد نیاز می دانستند توضیحات زیاد را ارایه می دادند و من اجازه ندارم وارد جزییات بیشتری شوم.»

کاربران چه گفتند؟!
چقدر مرموز!
واکنش بازدیدکنندگان به انتشار تصویر مهران مدیری در کنار پیمان و مهراب قاسم خانی جالب و خواندنی بود. محمد در کامنتی نوشته: «چقدر مرموز»؛ میثم هم نوشته: «خودتان از خوتان تعریف نکنید، کی تعریف کنه.» ولی مهرزاد نظری متفاوت دارد و گفته: «شما این جوری دور هم جمع شدین قطع به یقین خبرایی در راهه، فقط می سازین واسه تلویزیون بسازین، شبکه خانگی اصلا حس خوبی به ما نمیده، قشنگیش اینه کاری که واسه مردم ساخته میشود همه با هم و تو یه وقت ببینیم.»

برخی از کابران هم با انتقاد از برنامه های تلویزیونی نوشته بودند: «تورو خدا یه سریال طنز درست کنید. دلمون پوسید با این برنامه های تلویزیون.»

روزنامه شهروند

روز گذشته تمام کسانی که به صفحه شخصی امیرمهدی ژوله، یکی از نویسندگان مشهور برنامه های کمدی تلویزیون، سر زده بودند، از دیدن تصویر بارگذاری شده است ای که شماری ا

واژه های کلیدی: تصویر | سریال | پروژه | سریالی | مدیریت | برنامه | تصویری | مدیریت | تلویزیون | تلویزیون | مهران مدیری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz